¤ Ve škole miluj studování, za školou studuj milování...¤
Ahojky...vitajte na blogu..ehm také malé, bláznivé a zasněné moravačky...xP

Rakousko 2010

26. června 2010 v 14:36 | Jajka |  Lodní deník
Exkurze se školou do Prátru, Schonbrunnu a ateliéru Ingeborbg Machacek dopadl nad očekávání dobře.
-> Jako první jsme navštívili letní sídlo Habsburků - Schonbrunn. Dali nám takový ty sluchátka a´la Mach a Šebestová a už jsem nezávazně na průvodkyni brouzdali po zámeckých komnatách. Spousta obrazů nejbližší rodiny Habsburků, Marie Terezie, Sisi, František Josef I., František Lotrinský. Dobře jsem se ve výkladu orientovala a celý zámek hodnotím za velmi pěkný. Jen mi okruh cca o 27 pokojích připadal moc krátký xD . Sama nevím proč.
Zámeckou zahradu jsme jen tak rychle proletěli, ale zcela mě uchvátila fontána. Škoda, že jsme se v ní nemohli okoupat xD přišlo by to vhod, protože na štěrkopískovém podkladě zahradních chodníků jsem si připadala jak na poušti.

schon

-> Poté...Prátr....kolotoče mě nijak moc nebaví, to přiznávám. Chvilkami  jsem si i říkala:,,Co tady já sakra dělám?" Ale i tak jsem pár atrakcím neodolala. Nejvíc mě ale naštval chlap u ruského kola! Nechtěl mi vrátit nazpátek mých právoplatných 7€ x(. Už jsem se chystala, že se s nim pohádám anglicko-německou-češtinou, ale nakonec mi je přecijen vrátil. Fakt hrůza.

-> Trochu na uklidněnou jsme k mému štěstí zavítali do ateliéru paní Ingeborg Machacek. Tato paní je známá našich učitelů, pracovala ve školství a teď, když je v důchodě maluje obrazy, má svůj ateliér a vyrábí šperky z drahých kamenů a stříbra. Moc se mi u ní libil obraz žabiček. Byl tak překrásný, že jsem si ho chtěla hned vzít domů xD. Ale moje peněženka byla prázdná....aspoň že náš třídní si koupil tři obrazy a moc pěkné, to jsme mu schvalovali xP. Paní Ingeborg má opravdu skvělé nápady a náměty na obrazy.
Kdo by chtěl vědět více, tady je její web: www.atelierm-machacek.at


ingeborg

Tak, tímto bych zakončila dnešní putování po Rakousku. Domů jsem přivezla fůru čokolád a svoje bolavé nohy xD
Pěkný výlet, všem vřele doporučuji xP
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
A co bych tak ještě dodala...kopírujte moje ..,,výtvory" se zdrojem a napište komentík, abych se mohla podívat taky na váš bloček...x)