¤ Ve škole miluj studování, za školou studuj milování...¤
Ahojky...vitajte na blogu..ehm také malé, bláznivé a zasněné moravačky...xP

Červen 2010

Letní vzhled °...°...°...°

27. června 2010 v 19:18 | Jajka |  Základní údaje o blogu
A propo...dneskaj sem si trošku hrála a pozměnila zeleno-žlutý vzhled blogu.
Přecijen, přichází prázdniny a s nima spousta horkých a parných dnů (doufejme) a bláznivých nápadů. Právě proto jsem vybrala zrovna toto záhlaví, tuto fotku x).
Svou barvou podtrhuje horké dny a sama o sobě působí tak nějak vesele xP.
 Mnou vlastnoručně vyfocené mimochodem....(tímto díky Marci, že ses nechala vyfotit... budeš slavná - huhů xP).

maki5


maki 4
Konečně jsem začla fotit i lidi a ne furt jen včeličky a berušky xP...

Důfám, že sa to aspon trochu bude lůbit.Protože ně....sa to pášííí xP
Adios ;o)

Rakousko 2010

26. června 2010 v 14:36 | Jajka |  Lodní deník
Exkurze se školou do Prátru, Schonbrunnu a ateliéru Ingeborbg Machacek dopadl nad očekávání dobře.
-> Jako první jsme navštívili letní sídlo Habsburků - Schonbrunn. Dali nám takový ty sluchátka a´la Mach a Šebestová a už jsem nezávazně na průvodkyni brouzdali po zámeckých komnatách. Spousta obrazů nejbližší rodiny Habsburků, Marie Terezie, Sisi, František Josef I., František Lotrinský. Dobře jsem se ve výkladu orientovala a celý zámek hodnotím za velmi pěkný. Jen mi okruh cca o 27 pokojích připadal moc krátký xD . Sama nevím proč.
Zámeckou zahradu jsme jen tak rychle proletěli, ale zcela mě uchvátila fontána. Škoda, že jsme se v ní nemohli okoupat xD přišlo by to vhod, protože na štěrkopískovém podkladě zahradních chodníků jsem si připadala jak na poušti.

schon

-> Poté...Prátr....kolotoče mě nijak moc nebaví, to přiznávám. Chvilkami  jsem si i říkala:,,Co tady já sakra dělám?" Ale i tak jsem pár atrakcím neodolala. Nejvíc mě ale naštval chlap u ruského kola! Nechtěl mi vrátit nazpátek mých právoplatných 7€ x(. Už jsem se chystala, že se s nim pohádám anglicko-německou-češtinou, ale nakonec mi je přecijen vrátil. Fakt hrůza.

-> Trochu na uklidněnou jsme k mému štěstí zavítali do ateliéru paní Ingeborg Machacek. Tato paní je známá našich učitelů, pracovala ve školství a teď, když je v důchodě maluje obrazy, má svůj ateliér a vyrábí šperky z drahých kamenů a stříbra. Moc se mi u ní libil obraz žabiček. Byl tak překrásný, že jsem si ho chtěla hned vzít domů xD. Ale moje peněženka byla prázdná....aspoň že náš třídní si koupil tři obrazy a moc pěkné, to jsme mu schvalovali xP. Paní Ingeborg má opravdu skvělé nápady a náměty na obrazy.
Kdo by chtěl vědět více, tady je její web: www.atelierm-machacek.at


ingeborg

Tak, tímto bych zakončila dnešní putování po Rakousku. Domů jsem přivezla fůru čokolád a svoje bolavé nohy xD
Pěkný výlet, všem vřele doporučuji xP

Budu tě píchat celou noc - s láskou, tvůj komár..a´la třídní výlet

26. června 2010 v 13:03 | Jajka |  Lodní deník


Ano, ano...i tak by se dal nazvat náš třídní výlet. Chytli jsme zrovna invazi komárů, kteří nám pobyt u vody znepříjemňovali. Nakonec jsme si ale tři dny v Ostrožské Nové Vsi parádně užili x).
   Nástup na vlakáču byl v pondělí dopoledne. Zážitek velký, jelikož zas tak často necestuju vlakem. Už jsme se všichni ohromně těšili na přírodní koupaliště a na celé tři dny bez rodičů jen se spolužáky. Pan učitel hned vytasil kytáru a už sme zpívali xD.
Kufřík na kolečkách mi byl celkem vhod, dokonce jsem i některým pomáhala s přemisťováním jejich těžkých tašek přes ramena (viz. Galuška xo*).
   Konečně jsme zakotvili v kempu a hned se spustil nářek a nadávky xD. Slíbené kuchyňky - nikde, nádobí - nikde, jenom lednička xD. A my sme táhli všechno jídlo jen na vaření xD. Pan učitel se snažil rozvášněné povahy uklidňovat a nějakým zázračným způsobem se mu povedlo zařídit vše, abychom byli spokojení.
   Tákže, po ubytování a seznámení s okolím přišel na řadu ,,výšlap" do Kunovic (cca 5 km po cyklostezce). Na konci této cesty nás mělo čekat muzeum letadel. Sice jsem tam už jednou byla, ale proč si neosvěžit paměť, žáno. Horko bylo tedy úmorné a komáři stále štípali, ale odměnou nám byl rozchod v Kunovicích xD. Někteří z nás byli zcela unešení automatem na mléko před místí Samoobsluhou xD. To víte, u nás takový vymoženosti ještě nejsou.
Já mezitím vyhledala poštu a odeslala slíbené pohledy.
  


chatky
                                                                       Naše chatičky...


     Po návratu (pěším návratu)  - hurááá do vodý xP. Opravdu osvěžující. Pořádně jsme se vyblbli a pak hráli hromadu her od odbíjené přes fotbal až k večerní hoňko-schovce. xD
   Komáři ale bohužel štípali i v nočních hodinách. (I tak jsme si neodpustili večerní koupání - sic s deštníkem proti komárům nad hlavou xD - LOCHNESKÁ) 
Večerku jsme neměli určenou, takže jsme čekali až (podle našeho přírodopisáře) zalezou...prý okolo desáté hodiny večer...inu, dočklai jsme se okolo půlnoci. Byla to skvělá noc. Celá třída jsme si venku posedali do kroužku na terasu a povídali si. Sem tam se šel někdo osprchovat. A taky ta nutella ve tři ráno x) To jsme si opravdu pošmákli. A nejkrásnější bylo vycházející sluníčko v pul čtvrté ráno x). Opravdová pohádka!


západ
   Zato ranní ,,probuzení" xD. V jedenáct nás čekal fotbalový zápas s osmákama z Ostrožské Nové Vsi. Já jako zkušená obrana do všech neustále vrážela a navážela se. Taky to pak moje koleno celkem odneslo. Dvakrát jsem zajistila penaltu, když jsem se domnívala, že ve fotbale se může hrát i rukama. Vážně cirkus Humberto. Když už jsme prohrávali 4:0 musel nám jít pan učitel pomoct xD. Ani nevím jak to nakonec dopadlo...asik 5:2 xP.
     Zasloužený polední klid a poté výprava na bowling. A jako tečka za skvělým dnem jedna taková hra. x) Ta stojí vcelku za zmínku, protože měla jistý psychologický efekt a užili jsme si při tom spoustu legrace a ještě i něco málo utržili.

Rozdělili jsme se do skupin. Každá skupina obdržela od učitele tři zápalky. Našim úkolem bylo chodit po ulici,potkávat lidi a oslovovat je: ,, My vám dáme tři zápalky, co nám za to dáte vy?"
Asi takovým způsobem xD Ještě jsme museli předávku vyfotografovat, aby nám to věřil potom pan učitel a bylo. Vyhrával ten, kdo vyměnil nejvíce věcí a kdo od lidí dostal nejcennější věc. Naše skupina byla vcelku skromná a opatrná.Vyměnili jsme 9 věcí a nejdražší byla asi čokoláda odněkud z Německa. Některé skupiny mých spolužáků si ale tak troufaly, že zvonili přímo u domů, šli i do firem. Takže s sebou potom dotáhli zimní pneumatiky od auta, náhradní díly nejspíš na motorku, fošnu ze stavby, porcelán po babičce...
   Legrace byla veliká a moc nás to bavilo, ikdyž jsme z toho ze začátku měli obavy. Vřele doporučuju vyzkoušet, kdo ještě nezkusil.guma
                                    Jdou s tím, jak kdyby to ukradli...a přitom to poctivě vyměnili xD.


Na večer byl naplánovaný táborák, ale přemnožení komárů dosáhlo nejvyššího stupně. Museli jsme se spokojit jen s kytarou, na kterou nám hrál pan učitel nejrůznější písničky až do tří do rána...

Ráno jsme se v pohodě sbalili, napapkali, rozloučili se s areálem, skočili si na pizzu a hurá na vlak!  Všichni strašně spálení od sluníčka, poštípaní na nejrůznějších částech těla, unavení, opuchlí, já navíc ještě odřenou nohu a v té druhé stále ještě bolest po včerejší křeči ve vodě, kde mě musela kamarádka s třídním zachraňovat xD.
   Ale i tak jsme byli moooc spokojení a nadšení.
,,Příště jedem ZAS!" xD znělo vlakem cestou domů...ale byly to jen chvilkové naivní nápady.
Doví, kde skončíme příští rok xP.

Tímto ukončuju mé dojmy a zážitky z třídního výletu 7.6. - 9.6. 2010.PS: všechny fotky které jsem zveřejnila v článku nejsou moje, ale spolužačky. Wewí, moc děkuju xo*...no řeknite, nefotí krásně? xP
komár
                                                  Nakonec náš přítel, který nás neopustil ani na jednom kroku. xP
A co bych tak ještě dodala...kopírujte moje ..,,výtvory" se zdrojem a napište komentík, abych se mohla podívat taky na váš bloček...x)