¤ Ve škole miluj studování, za školou studuj milování...¤
Ahojky...vitajte na blogu..ehm také malé, bláznivé a zasněné moravačky...xP

Prosinec 2008

Popřeji a půjdu zas o dům dál...

23. prosince 2008 v 19:02 | Jajka
Tak a je to tu... zítra budou VÁNOCE!!! Celkem se i těším tento rok je to pohodové a klidné čekání na štědrý den. Od rána do večera zní naším barákem koledya různé pazvuky..koledy z rádia, nebo z haly kde se s nimi morduje bráška na klavíře nebo z mého pokoje hlas flétny, který přehlušuje babiččin vysavač, jenž by už opravdu potřeboval vyměnit. A do toho všeho přijde taťka a začne nanovo zpívat koledu, kterou jsem právě dohrála...prostě blázinec, ale krásný, vánoční :o)

Tímto bych Vám všem,kteří tento blog navštěvujete, nebo jste se sem dostali úplnou náhodou přeji klidné a láskyplné prožití vánočních svátku, bohatého ježíška, co nejméně kil navíc a do nového roku HLAVNĚ zdraví a štěstí......Přeje Jajka...

Už se blíží Vánoce...

15. prosince 2008 v 19:17 | Jajka
Tento víkend byl víc než vydařený. V sobotu jsme s bráškou pomáhali taťkovi na zahradě kácet stromy a večer jsme pekli...PERNÍČKY!!! Pečení perníčků je v naší rodině už takový rytuál před Vánocemi. Zúčastňuje se ho celá rodina. Celý barák byl provoněný těmi skvosty. Každoročně pečeme perníčky a linecké, které pak slepujeme marmeládou. Mamka se párkrát pokoušela i o perníkovou chaloupku, jenže ne vždy se vydařila. A jak jsme byli v ráži tak hned v neděli jsme se pustili do zdobení. A zase celá rodina:D...ale musím se pochválit. Měla jsem náhodou moc pěkné perníčky.Ale jen do té doby než mi praskl sáček a všechna poleva se vylila na stůl. Olepená od cukru jsem byla až za ušima.
Odpoledne měli brácha vánoční besídku se školou. Naše škola se stará o většinu kultrních akcí v obci. Není divu že děti se rády předvádí a jsou velmi šikovné. Paní učitelky nás odchovaly opravdu mistrovsky a ostudu jim rozhodně neděláme. Ani ti nejmenší. Na podiu děti nerozlišovaly jestli tančí s mladším či starším dítkem. Věk zde nehrál roli. Předvedli nám muzikál
,,Sněhová královna". Bylo to přenádherné. Cítila jsem jaký chlad a nenávist jde od sněhové královny stejně jako odhodlanost a láska Gerdy. Děcka to zahrála opravdu bravurně! A nejen zahrála ale i zazpívala a to je už co říci, ikdyž v naší obci zpívá skoro každé malé i větší dítko. Zkrátka moc se mi to líbilo. Připomenula jsem si časy kdy jsem na tom malém podijku také stávala a hrála mnohdy na první pohled nudné postavy. Znovu jsem si vzpoměla jak probíhaly všechny ty přípravy na jedno jediné vystoupení. Vánočná besídku jsem měla ze všech nejraději.
Ani se mi nechtělo do školy. Ale co se dá dělat. Ještě že už jen týden a máme školu na 14 dní z krku. Už se nemůžu dočkat Vánoc. Ikdyž sníh zrovna nemusím mohlo by aspoň na Vánoce zasněžit. Vánoce bez sněhu to přece není ono!!! Bohužel to letos asi dopadne tak jak už pěkných pár let dopadá. Snad aspoň v pohádce ,,Tři oříšky pro Popelku" si připomeneme jaké krásné bývaly Vánoce na sněhu...
5.12.2008 - aneb Mikulášský den

5. prosince 2008 v 19:39 | Jajka
Mikuláš :-)
No jo a rok se s rokem sešel a máme tu další mikulášský den.Ten můj možná není tak napínavý, ale oproti jiným rokům trošičku více zábavný.
Ve škole na nás chodí deváťáci a tentokrát si dali záležet. K nezbytné výbavičce to jest: rtěnky, křídy, barvy na obličej a fixy, si ještě přibrali spreje na vlasy. Pár nezbedíků si odnesli i do pytle a poté je na záchodě zmalovali k nepoznání. Málem jsem v pytli skončila taky...ale nejak si to čertík rozmyslel..Jinak andělíčci no radost pohledět, ti byli taaak rozkošní a mikuláš...hmm, pan učitel nešel skoro poznat.
A jak už jsme měli ty ksichty počmárané a hlavy jak čarodějnice rozchlůpané tak sme si ještě namočili křídy a upatlali se ještě víc. No co? Když mikuláš tak pořádný. Takhle zmalovaní jsme chodili celý den. Kluci se každou přestávku sesypali na holky a neustále nám tvořili zajímavé účesy na hlavách.
Odpoledne, když jsem jela ze školy na mě všichni čuměli, protože jsem si zapoměla všechny ty barvičky z obličeje smýt...ale co aspoň byla sranda.
Doma jsem taky dostala nadílečku....čeče Mikuláš ju schoval až ven na parapet....hmm, hmm neustále mě udivuje.
Teď jen čekám jestli k nám někdo dorazí. Bydlíme na samém konci vesnice a tak daleko už většinou nikdo nedojde.
Uvidíme...
Mějte se krásně a taky si toho mikuláše pořádně užijte.

Perličky z 2.12.2008

2. prosince 2008 v 14:50 | Jajka |  Perličky z naší školičky
Český jazyk:
ÚKOL: Od daných základových slov tvořte názvy míst:
Martin P.: tele - telnice
jíst - restaurace


Matematika:
P. učitel:,, Kde jste se v běžném životě setkali s poměrem?"
Třída: ,, S poměrem jo?"
P. učitel: Samozřejmě s matematickým.Nemyslím kdo, jak, s kým."


P. učitel : ,,Takže první, druhý člen poměru..."
Aleš D.:,,Je i třetí člen poměru?"
P. učitel: ,,Ano, ale ten se učí jen ve Švédsku."


Rodinka:
Klára F.: ,,Pane učiteli, ale kluci spolem nemajů sedět."
P. učitel: ,,Oni to spolem nemají dělat?"

Njn...dnes byl opravdu bláznivý den.

A co bych tak ještě dodala...kopírujte moje ..,,výtvory" se zdrojem a napište komentík, abych se mohla podívat taky na váš bloček...x)