¤ Ve škole miluj studování, za školou studuj milování...¤
Ahojky...vitajte na blogu..ehm také malé, bláznivé a zasněné moravačky...xP

Září 2008

Perlička z domu...

22. září 2008 v 19:04 | Jajka |  Perličky z naší školičky
Bráška psal úlohy:
Brácha: Mladý hroch. Mamka:Cože? To tam teda napsané není.Přečti to ještě jednou.
Brácha:Aha...Mladý hoch.

Příroda - Jabloň domácí

22. září 2008 v 18:54 | Jajka

Když sem mě někdo zeptá co miluji na podzimu mezi pouštěním draků a barevnou přírodou mě napadnou- jabloně.Zrovna na podzim jablůňky na naší zahradě dozrávají.Začíná jim opadávat listí... Pojďme si v krátkosti říct něco o jabloních:

Výška rostliny:
do 10.0 m
Doba květu:
Březen, Duben, Květen
Doba plodu:
Červen, Červenec, Srpen, Září
Doba sběru:
Srpen, Září, Říjen
Barva květu:
bílá, narůžovělá
Barva olistění:
zelená
Tvar květu:
Chocholík
Typy listů:
listnaté, opadavé
Použitelné části:
plod
Použití:
solitéra, skupinové výsadby, v zemědělství, v potravinářství
Náročnost:
slunce, polostín, vlhko, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy
A teď pár fotek našich jabloní :o)
Jablíčka :o)
Jabloňový plot:
Omládky:
Malá jabloň:
Jak říká sestřenka:,,Mravenec je přítel, mravenec je kámoš!" :D

Podzimní líčení

22. září 2008 v 17:38 | Jajka

Líčení pro tvůj typ obličeje + podzimní trendy

Týká se: účesy, líčení, podzimní trendy. Publikovala Míša F. 8. 10. 2007 v SALON KRÁSY .
oblicejJe tu pokračování článku "Víš, co ti sluší?". Dozvíš se něco o líčení podle tvého tvaru obličeje a také novinky týkající se podzimních střihů, které frčí. Každé z nás totiž sluší něco jiného, a proto není důvod házet flintu do žita, když i ty můžeš být hvězda, stačí vědět, jak na to!
Minule jsme si řekli, že podle tvary obličeje dělíme do skupin. Drtivá většina z nás má nějaký, alespoň drobný nedostatek na kráse. Od velkého nosu až po vysoké čelo. Je však velmi důležité mít se ráda a být spokojená sama se sebou. Kosmetika tu je od toho, některé nedostatky skrýt a přednosti zvýraznit. A Slečn@ ti v tom zajisté pomůže!
Stále nevíš, jaký máš tvar obličeje? Stoupni si před zrcadlo. Vlasy si sčeš dozadu, aby ti nenarušovaly kontury obličeje a obkresli si na něj obrys celé tvé tváře. Potom by jsi měla správně určit, jaký typ u tebe převládá:
Oválný obličej - jak už jsme řekli, oválnému obličeji se přezdívá "ideál". Nemá žádný velký nedostatek, a proto se nemusíš přehnaně malovat. Tady postačí jen troška tvářenky na líčka a můžeš být spokojená!liceniHranatý obličej - hlavním bodem tohoto tvaru jsou čelisti. Je důležité, abys jejich ostrý tvar zjemnila a přiblížila tak oválnému obličeji. Postačí, když tvářenku naneseš na bradu a na nejširší část dolní čelisti. Můžeš jí také lehce poprášit okolí spánků. A abys odpoutala pozornost od ostrých hran obličeje, zvýrazni si oči - můžeš je například orámovat tužkou (nejlépe hnědá nebo šedá, která nepůsobí ostře jako černá) a nabarvit řasy řasenkou. Tvůj problém je vyřešen!Kulatý obličej - někdy může klamat, proto ve tváři můžeš působit jako baculka, přestože jsi celkově štíhlá. Zkus opticky obličej zúžit - uveď do pozornosti oči. Krásně vypadají kouřové stíny. Zvýrazní také bradu, která je v tomto případě menší. Stačí, když na ni naneseš rozjasňující pudr a pod ni o něco tmavší make-up. Tvářenku aplikuj do ztracena, stejně jako u hranatého obličeje, ale snaž se ji protáhnout ještě výš od lícních kostí až po koutky úst. Tak se obličej zúží a také jakoby zhubne.Trojúhelníkový a srdcovitý obličej - potřebuješ optický rozšířit dolní část obličeje a naopak zase zúžit čelo. K tomu ti bude stačit nanést tvářenku pod lícní kosti tak, aby byla nejvýraznější ve středu tváře. K zamaskování šířky tvého obličeje rozetři trošku zdravíčka i do oblasti spánků. PBarvu rtěnky zvol spíš nenápadnější, opět si vyhraj spíše s líčením očí.
A teď k podzimu…
Jak jistě víš, podzim a zima k nám již míří, a ty určitě nechceš mít své vlasy ještě vyšisované od sluníčka. Určitě chceš být alespoň trošku originální a ne mít účes jako každý druhý. Za dob našich babiček a prababiček to nebylo nic špatného, ale dnes již máme spoustu vymožeností, díky nimž můžeš vypadat vždy mimořádně. Co tedy letos frčí?
Co se týče barev, máš cestu volně otevřenou. Hitem se stal chladný blond ve světlém i tmavším odstínu, a také barvy v tónu dřeva, koření, jantaru i medu. Osvědčila se také černá s nádechem do fialova. "IN" budeš však i v tlumených a přirozených barvách jako jsou barvy země - jemně hnědá, béžová, oranžová. Netýká se to však jen vlasů, ale i oblékání a líčení.A co střihy? Můžeš nejrůzněji experimentovat. Do módy přišla éra krátkých vlasů a pokud jsi nikdy neměla krátké vlasy, tak proč to nezkusit? Mikáda - mikáda k nám znovu přiletěly a staly se velkým trendem. Přímo hýří mládím a není divu, že si tento styl ženy znovu oblíbily.Žehlit nebo nežehlit? Žehlení vlasů je stále HOT, neboť rovné vlasy frčí. Ovšem ani změna z rovných na vlnité není k zahození. OvšemPOZOR: při častém žehlení vlasy ztrácejí přirozenost a můžou se nehezky třepit a lámat, proto používej přípravky, které jsou přímo určeny k žehlení.
Text: Míša F.
zdroj

Perličky jsou zase tu ;)

19. září 2008 v 14:29 | Jajka |  Perličky z naší školičky
SLOH: Spolužák měl v popisu čarodějnice větu: ,,Velké oči, tlusté nohy a plné rty ji v obličeji moc krásnou nedělají."
Dějepis:
P. uč.: Čím se živili Řekové? Standa D.: Zemědělstvím, rybovolem...

Pár perliček ze začátku školy...

11. září 2008 v 8:41 | Jajka |  Perličky z naší školičky
1.9.2008 - S kamarádkou jsme šli ze školy. Kamoška si nechala u škole kolo tak jsem s ní pro něj šla. Přišli jsme ke stojanům a ... kolo nikde. Kamarádka začala nadávat, že jí ho musel někdo ukrast. Jak tak deme a přemýšlíme nad tím - proti nám jede náš učitel zeměpisu.Na kole. Hned jsem ho zastavili a co nevidíme!

Kamarádka: To je moje kolo!!!
P. učitel: Opravdu???
Kamarádka: No jasně, co to má znamenat pane učiteli?
P. učitel: Promiň, já jsem nevěděl že je tvoje. Jen jsem si ho na chvíli vypůjčil.
Kamarádka: No tohle! Pane učiteli ještě jednou mi to uděláte tak si mě nepřejte!
P. učitel: Jejda, promiň, promiň já se strašně omlouvám.
A proto...dávejte si pozor na své učitele. Nejsou tak svatí jak to vypadá.
3.9.2008 - Zeměpis:
P. učitel: Mládeži...
Martin P.: Nashle!
Český jazyk:
P. učitelka: Jaký máš dojem z Řecka?
Martin J.:Mno tak bylo tam teplo.
P. učitelka: A kdo tam všechno jel?
Martina K.: Tak tam sem jela já, taťka já...
5.9.2008 - Dějepis:
P. učitelka: Jaká další řeka je v Číně?
Šárka K.: Amazonka!

1.9.2008 - škola

1. září 2008 v 15:51 | Jajka
Škola
Ano, ano...škola už přišla. Nevím co si o tom mám myslet. Ještě včera jsem si užívala prázdnin, ještě včera jsem měla na všechno moře času. Včera jsem ještě jela na výlet, včera jsem stávala okolo desáté hodiny. A dnes...ráno už o čtvrt na osm jsem naklusala na zastávku s povinně stanoveným cílem ŠKOLA. Sice budou další prázdniny, další volno...ale najednou mi bylo líto že už to všechno končí.
Dnešek mi ještě stále nedochází. Stále si neuvědomuju že už se jde do školy...zítra mě to určitě probudí, zítra to bude ale údiv až přijdu domů a budu mít plné ruce práce s učebnicemi.
Navíc si vzpomínám na minulý rok, na to co se dělo skoro před rokem. Už jsme všichni co chodíme do školy o nějaký ten ročník starší.
Furt tu píšu něco o včerejšku - dnešku - zítřku . . . už toho radši nechám. Vždyť jak říká Marcel Pagnol : ,,Lidem se téměř nikdy nedaří být šťastní, protože stále vidí minulost lepší než byla, přítomnost horší než je, a budoucnost růžovější než bude. A je to pravda.

Zatím se s Vámi loučím a přeji Vám příjemný start do nového školního roku...Vaše............................
A co bych tak ještě dodala...kopírujte moje ..,,výtvory" se zdrojem a napište komentík, abych se mohla podívat taky na váš bloček...x)